Główne obchody rozpoczną się o godzinie 10:00 na Cytadeli, gdzie Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego oferują bogaty program pełen atrakcji dla odwiedzających. W harmonogramie są wystawy historyczne, warsztaty, gry terenowe oraz specjalne prezentacje związane z polską historią.
Punktem kulminacyjnym świętowania będzie koncert „Wspólna Niepodległa” o godzinie 18:00. Na scenie wystąpi 16 artystów, reprezentujących różnorodne regiony Polski, a każdy z wykonawców przedstawi tradycyjne utwory folkowe w nowoczesnych aranżacjach. Wśród występujących znaleźli się popularni wykonawcy, tacy jak Sarsa (Pomorskie), Marika (Podlaskie), Grzegorz Hyży (Wielkopolskie), Igor Herbut (Dolnośląskie) i Natalia Nykiel (Warmińsko-Mazurskie). Aranżacje zostały opracowane przez Jana Smoczyńskiego, a na scenie towarzyszyć będzie artystom Kapela Maliszów.
Równolegle, na Krakowskim Przedmieściu, odbędzie się festiwal „Niepodległa”, obejmujący koncerty na trzech scenach z muzyką popularną, folkową i hip-hopem, oraz kolorowa parada. Specjalny autobus kursować będzie pomiędzy Cytadelą a Krakowskim Przedmieściem, ułatwiając uczestnikom przemieszczanie się między wydarzeniami.
Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli zaprezentuje najnowszy sprzęt polskiego wojska, w tym czołg Abrams M1A1 i samochód pancerny Cougar 4×4 MRAP. Na odwiedzających czekać będzie również strefa pojazdów zabytkowych, wirtualne strzelnice oraz wystawa „Poczet Odtwórców Polskich” Bartka Janiczka, przybliżająca historię poprzez fotografie polskich rekonstruktorów.
Warszawa zaprasza do wspólnego świętowania, podkreślając znaczenie jedności i dziedzictwa narodowego, co symbolizuje również lokalizacja wydarzeń na historycznej Cytadeli.